Bu Sitede Ara

Facebook Zaman Tüneli İptal Etmek...!

Facebook’un zaman tünelini kullanmak istemeyenleri bu uygulamayı nasıl kapatacaklarını ve iptal edeceklerini anlatıyorum.
Facebook tarafından geliştirilen “Zaman Tüneli” (Timeline) uygulaması deneme (beta) yayın sürecini doldurdu ve resmen kullanıma geçirildi. Bu yeniliğin daha önce denemek isteyenler için bir yazı hazırlamıştım. Ancak siz kullanmaya başlamış ancak iptal etmek istediğinize göre o tanıtım yazısına pek de ihtiyacınız yok gibi.


NASIL İPTAL EDERİM?
www.developers.facebook.com/apps adresine giriş yapıyorsunuz. Açılan sayfada kullanmakta olduğunuz uygulamarın yer aldığı bir liste yer alacak. Bu listeyi sayfanın sol tarafındaki bölümden görebilirsiniz. Burada Facebook Zaman Tüneli ( Time Line ) uygulamasını bulun sağ üstte yer alan “Uygulamayı Düzenle” butonuna basın. Alt kısımda “Uygulamayı Sil” seçeneği mevcut. Buraya da bastıkran sonra oluşturtuğunuz sözkonusu uygulama silinir ve kısa bir süre sonra profilinizi eski hale getirmiş olursunuz.
Yan menüde “no apps found” ( hiç bir uygulama bulunamadı) yazıyor ise uygulama profilinizde yok ya da silinmiş demektir.

Yukarıda anlatılan yöntem Facebook zaman tüneli deneme ( beta ) yayını süresince geçerli idi. Şu anda internette zaman tünelinden vazgeçme ile alakalı pek çok öneri yazısı okudum. Buna karşın bu yöntemlerin hepsi benim yukarıda anlattığım yöntem ile aynı olup şu dan etkili olmamaktadır. Bu ne yazık ki şu aşamada zaman tüneli uygulamasını profilinizden kaldıramazsını anlamına geliyor. Kimilerine göre hesabınızı kapatmanız ve sonrasında tekrarda açmanız halinde düzeleceği yönünde. Ancak ne yazık ki bu da gerçek değiş. Şu anda bazı yöntemler denemekteyim. Az biraz yol da aldım. Sanırım yarına kadar yeni zaman tüneli uygulamasının nasıl iptal edileceği konusunda bir teknik geliştirebileceğim. Bu ipucunu da bu yazıya ekleyeceğim.
GÜNCELLEME 6 Ocak 2012
Yabancı kaynaklardan pek çok teknik okudum, uyguladım. Farklı yöntemler denedim ama sonuç hüsran. Olmuyor, olmayacak da. Facebook zaman tünelinden çıkmak şu an için mümkün değil.
Facebook zaman tüneli ilerleyen zamanlarda zorunlu hale gelecek ve herkes tarafından kullanımı mecbur bırakılacak. Benim de kullanmadığım ve kullanma taraftarı olmadığım bu yeni uygulamaya yapılan eleştiriler, Facebook yöneticileri tarafından dikkate alınır.

Daha detaylı Bilgi için tıklayınız

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder